Branżowe how-know

Artykuł znajduje się w kategorii : Informacje ogólne

Jeszcze do niedawna zakup kolorowej kserokopiarki wiązał się z wydaniem kilkudziesięciu tysięcy złotych i był inwestycją nieosiągalną dla wielu zainteresowanych.

Firma DEVELOP wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na niedrogie kolorowe urządzenia laserowe proponuje model QC2235plus. Za niecałe trzydzieści tysięcy otrzymujemy profesjonalną kopiarkę kolorową mogącą z powodzeniem służyć do wykonywania wydruków próbnych dla celów poligrafii.

Już na wstępie czeka nas miła niespodzianka – producent przewidział w cenie urządzenia kontroler drukarki sieciowej, oraz skanera sieciowego
Tajemnicze symbole

Rozszyfrujmy oznaczenie modelu: \”2235plus\”. Pierwsze dwie cyfry oznaczają szybkość pracy w kolorze, a więc 22 kopie/wydruki na minutę. Dwie ostatnie cyfry to szybkość pracy w czerni: 35 kopii/wydruków na minutę. Plus na końcu nazwy oznacza, że urządzenie może kopiować/drukować na papierze o formacie A3 powiększonym, czyli inaczej A3++ (305mm 449mm) – dzięki temu można drukować np. ulotki reklamowe z tzw. \”spadem\”, czy też wykonywać teczki z nadrukowanym np. logo firmy.

Od teraz koniec z białym niezadrukowanym marginesem na obrzeżach wydruku – po prostu można zadrukować trochę większą powierzchnie i odciąć marginesy do formatu A3 czy A4.

Grube papiery

Kopiarka aż prosi się o drukowanie wizytówek czy też teczek reklamowych na grubym papierze – urządzenie może pracować na papierze o gramaturze do 256g/m2.

Małe pieniądze

DEVELOP podwyższył wydajność materiałów eksploatacyjnych w porównaniu z poprzednimi modelami – niektóre z nich wytrzymują nawet 300000 kopii, co jest rzadkością w kopiarkach kolorowych i oczywiście wpływa na spadek kosztu kopii.

Zdecydowanie mądrym posunięciem jest zrównanie kosztu kopii czarno-białej z tradycyjnymi kopiarkami czarno-białymi. Zwalnia to użytkownika z konieczności zakupu dodatkowej kopiarki do wykonywania tanich czarno-białych kopii/wydruków.

Po dołożeniu odwracającego podajnika oryginałów i modułu druku dwustronnego (dupleksu) urządzenie można traktować jako pełnowartościową średnionakładową kopiarkę czarno-białą.

Tajne skrzynki

DEVELOP prezentuje nowe rozwiązanie tzw. \”Box\”, który znakomicie ułatwia i przyspiesza proces skanowania. Po zainstalowaniu opcjonalnego twardego dysku możliwe staje się założenie do 200 tzw. \”skrzynek\” dla użytkowników. \”Skrzynka\” to nic innego jak wydzielona przestrzeń na twardym dysku dostępna po wpisaniu kodu.
W ten sposób każdy użytkownik może zeskanować do swojej skrzynki często drukowane dokumenty (np. formularz pracy dziennej handlowca) i drukować je po wpisaniu kodu.

Użytkownik, który chce wydrukować dokument tak, aby nikt go nie widział (dokumentu oczywiście) może zamiast bezpośrednio do wydruku wysłać dokument do swojej skrzynki i wydrukować go po podejściu do maszyny i wpisaniu kodu.

Skaner sieciowy to bardzo przydatne urządzenie. Załóżmy sytuację, że do dużej firmy przychodzi ważny faks, którego musi przeczytać każdy pracownik. Kserować i roznosić osobiście? Nie – zeskanować i wysłać bezpośrednio na adres e-mail każdego pracownika wykorzystując funkcję skanowania na e-mail.
Dokumenty można więc zeskanować w następujący sposób:

- Na twardy dysk komputera,
- Na twardy dysk kopiarki – do skrzynki,
- Na e-mail,
- Na serwer FTP,
- Na faks internetowy.

Możliwości kopiarki ukazuje rysunek poniżej.